promocjaprzezkulture.pl

Komputer a uzależnienie

Komputer potrafi uzależnić dorosłych i młodzież. I to ta druga grupa jest bardziej narażona. Przede wszystkim dlatego, iż cześć dorosłych pracuje za pomocą komputera. Spędza kilka godzin dziennie przed niebieskim ekranem, co powoduje, iż kojarzy on się z pracą – nie przyjemnością. Dzieci więcej grają, komunikują się za pomocą komputera. Kojarzy on się im z przyjemnością. To prowadzi do ucieczki w niego, gdy coś idzie nie tak, gdy pojawiają się jakieś problemy w życiu dziecka. A czy można uchronić dziecko przed uzależnieniem?

Komputer z głową!Dziecku należy dawkować użycie komputera – to podstawa. Od najmłodszego uczyć go innych metod radzenia sobie z emocjami. Pokazywać inne formy przyjemności np. sport. Dziecko też trzeba uświadamiać, że komputer nie jest najlepszym rozwiązaniem, przez jego złe działanie na zdrowie: psucie oczu, tryb siedzący. Młodzi ludzie może nie będą przejmować się tym, jednak będą mieć świadomość, która z czasem zaprocentuje. Inną rzeczą jest wyznaczanie czasu przed komputerem oraz to, by nie kojarzył on się z nagrodą za dobre oceny lub sprzątanie. To potęguje uczucie przyjemności korzystania z komputera.

Leczenie uzależnieniaA co jeśli dziecko już jest uzależnione? Uzależnienie od komputera daje objawy: wycofanie ze środowiska rówieśników, agresja, pojawianie się kłamstw i wiele więcej. Jeśli zauważasz niepokojące symptomy to porozmawiaj z dzieckiem. Być może jest to ucieczka przed problemem. A gdy problem jest już większy – pora na terapię. Im szybciej, tym lepiej. Takie terapie organizuje Klinika OAZA, do której można trafić bez żadnego skierowania. To dlatego, iż wiele w takich sytuacjach liczy się szybka reakcja.Klinika dla młodzieży Oaza
Ługowiska 1
87-850 Choceń
tel. 725 18 70 70

Zobacz także:

USG Doppler - Warszawa Bielany

USG Doppler - Warszawa Bielany

Terapia małżeńska

Terapia małżeńska

Producent łóżek szpitalnych

Producent łóżek szpitalnych

Bezpieczne kosmetyki od polskiego producenta

Bezpieczne kosmetyki od polskiego producenta

Dentysta Gdańsk

Dentysta Gdańsk