promocjaprzezkulture.pl

Komputer a uzależnienie

Komputer potrafi uzależnić dorosłych i młodzież. I to ta druga grupa jest bardziej narażona. Przede wszystkim dlatego, iż cześć dorosłych pracuje za pomocą komputera. Spędza kilka godzin dziennie przed niebieskim ekranem, co powoduje, iż kojarzy on się z pracą – nie przyjemnością. Dzieci więcej grają, komunikują się za pomocą komputera. Kojarzy on się im z przyjemnością. To prowadzi do ucieczki w niego, gdy coś idzie nie tak, gdy pojawiają się jakieś problemy w życiu dziecka. A czy można uchronić dziecko przed uzależnieniem?

Komputer z głową!Dziecku należy dawkować użycie komputera – to podstawa. Od najmłodszego uczyć go innych metod radzenia sobie z emocjami. Pokazywać inne formy przyjemności np. sport. Dziecko też trzeba uświadamiać, że komputer nie jest najlepszym rozwiązaniem, przez jego złe działanie na zdrowie: psucie oczu, tryb siedzący. Młodzi ludzie może nie będą przejmować się tym, jednak będą mieć świadomość, która z czasem zaprocentuje. Inną rzeczą jest wyznaczanie czasu przed komputerem oraz to, by nie kojarzył on się z nagrodą za dobre oceny lub sprzątanie. To potęguje uczucie przyjemności korzystania z komputera.

Leczenie uzależnieniaA co jeśli dziecko już jest uzależnione? Uzależnienie od komputera daje objawy: wycofanie ze środowiska rówieśników, agresja, pojawianie się kłamstw i wiele więcej. Jeśli zauważasz niepokojące symptomy to porozmawiaj z dzieckiem. Być może jest to ucieczka przed problemem. A gdy problem jest już większy – pora na terapię. Im szybciej, tym lepiej. Takie terapie organizuje Klinika OAZA, do której można trafić bez żadnego skierowania. To dlatego, iż wiele w takich sytuacjach liczy się szybka reakcja.Klinika dla młodzieży Oaza
Ługowiska 1
87-850 Choceń
tel. 725 18 70 70

Zobacz także:

USG Doppler - Warszawa Bielany

USG Doppler - Warszawa Bielany

Terapia małżeńska

Terapia małżeńska

Producent łóżek szpitalnych

Producent łóżek szpitalnych

Bezpieczne kosmetyki od polskiego producenta

Bezpieczne kosmetyki od polskiego producenta

Dietetyk przy rozwijającej się ciąży

Dietetyk przy rozwijającej się ciąży